Časté dotazy

Časté dotazy: Opakování je matkou moudrosti, avšak nemůžeme každému hráči odpovídat individuálně na všechny dotazy opakovaně.

❔ Přidávání addon/MLO interiérů

Přidávání addon interiérů není problém, ale musí se jednat o interiér, který je MLO a je již v nějakém původním stavení samotného GTA. Pokud máte zájem o přidání interiéru, který je MLO a je v původní nemovitosti samotného GTA, tak si vytvořte DEV ticket.

❔ Aktivace VIP

Při zakoupení VIP se musíš přihlásit na https://vip.pohodari.net , v dolní sekci dát Discord a přihlásit se k Discordu. Následně dej ve hře /refreshvip pro aktivaci VIP a VIP bude aktivní. Pokud nastanou nějaké problémy, tak nás kontaktujte pomocí VIP ticketu.

❔ Mazání cache

Většina lidí maže FiveM cache úplně zbytečně. Když smažete cache, znamená to, že musíte stáhnout znovu všechny herní modely našeho serveru znova, což zatěžuje Váš počítač. Cache je tedy doporučování mazat jen v případě, že se nějaká textura/model špatně načetly a vy například vidíte špatně barák nebo se na nějakém místě propadáváte a ostatní ne. Jindy cache mazat nedoporučujeme.

❔ Chci prodat VIP dům

Domy na port zakoupené za BTC se bohužel prodat nedají. MLO domy (domy s vlastním interiérem/místem) se dají prodat u jejich počítače)

❔ Mám whitelist, ale chci jej sundat, dát roli a jít hrát na NON-WL

Bohužel, to nejde. Pokud jste dělali whitelist, tak s Vámi strávil nějaký wl-adder hromadu času a tímto by celá jeho práce přišla vniveč. Pokud whitelist nemáte, tak pro vás je non whitelist server místo, abyste si zkusili naše herní mechaniky a poté si udělali whitelist. Pokud ale stále trváte na tom, abyste mohli hrát na obou serverech, tak si můžete zakoupit přístup na oba servery ZDE.

❔ Měl jsem auta a domy za BTC, dostal jsem CK a chci BTC zpátky

Po CK se BTC automaticky vracejí do peněženky, ovšem vracíme jen 70%. Celý proces je automatizovaný, proto již není potřeba vytvářet žádný ticket na vrácení BTC.

❔ Chci se připojit na server, ale FiveM mi píše, že není Discord zapnutý

Důležité je zapínat prvně Discord a po jeho úplném načtení až teprve zapínat FiveM. Pokud se Vám stále nedaří připojit, tak je potřeba “deautorizovat” FiveM v nastavení Discordu. Návod, jak to udělat je na stránce zde nebo na videu zde. Je nutno, abyse používali Discord aplikaci na PC, ne jeho webovou verzi. (Pro ušetření výkonu můžete Discord po připojení na server vypínat)

❔ Nenačítají se mi textury

Nejspíše to je způsobeno nízkým nastavením u možnosti Extended Texture Budget. Pokud je to možno, doporučuji to zvýšit na maximum. Pokud ani toto nepomůže, je třeba sledovat pomocí Správce Úloh vytížení CPU/GPU a dle toho si upravit nastavení kvality grafiky FiveM